Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN, Toroslar İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Okul Sağlığının geliştirilmesi kapsamında düzenlenen “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” projesi seminerine katıldı.
 
        
        Toroslar Hükümet Konağı Toplantı Salonunda yapılan seminere Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Salime ÖZBAY, Başkan Yardımcıları Tuğba Duygu YILMAZ ve Feyzullah KUTTUR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BADAS, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin ZORLU, İlçe Sağlık Müdürü Hasan DİNÇER ve tüm Okul Müdürleri katıldı.
 
 
        Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'nın "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenen projede okul müdürlerine bilgi verildi.
 
 
        Seminerde Uzman Selçuk TOPAL tarafından “Beyaz Bayrak” konulu sunum ile Proje Koordinatörü Uzman Semra KAYA tarafından “Beslenme Dostu Okul” konulu sunum yapılarak Okul Müdürleri bilgilendirildi.