Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 9 farklı üniversitenin katkılarıyla düzenlenen ve 100 den fazla firmanın katılım sağladığı Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı açılışı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su’nun katılımları ile gerçekleştirildi.
 
        Açılış programına, Mersin Milletvekillerimiz Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN, Akdeniz Kaymakamı Muhittin PAMUK, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, il protokolü, firma temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
        Açılış töreninde Mersin Valimiz Ali İhsan Su “İnsanın yetişmesi, bir iş sahibi olması, kendini o alanda geliştirmesi, kendine, topluma, çevresine, insanlığa faydalı bir birey olması konusunda dünya genelinde ve ülkemiz özelinde çok önemli çalışmalar yürütülüyor. Biz de bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ilk bölgesel kariyer fuarını gerçekleştiriyoruz. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek ve himayelerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
 
        Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleştirilen kariyer fuarının bölgemizde önümüzdeki yıllarda da farklı üniversitelerin koordinasyonunda organize edileceğini, en çok kaynağın eğitime ayrıldığı ülkemizde bugün 206 üniversite ve 160 bin civarında öğretim üyesi bulunduğunu birçok farklı kesimin bir araya geldiği fuarın ortak paydasının gençler ve kariyer planlamalarıdır” dedi.
 
        Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın da birer konuşma yaptığı program plaket takdimi, açılış oturumu ve stantların gezilmesiyle devam etti.