Yenişehir Kaymakamlığı’nın “Cennetin Köşeleri Projesi” kapsamında yaptırılan Şevket Pozcu Anadolu Lisesinde bulunan Şehit Murat Erdi Eker Kütüphanesi düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı.
 
        Kütüphane açılışına Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN, İl Emniyet Müdür Yardımları Mehmet Bahtiyar AYDIN ve İsmail KAVAKLI, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Erdem ERSOY, Eski Mersin İl Jandarma Komutanı Emekli Albay Ömer UYAN, Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Abubekir FİL, Toroslar Jandarma Komutanı Mahmut ERYİĞİT, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Okul Müdürü Hakan ÇELİK ve Şehit Murat Erdi EKER’in ailesi katıldı.
 
        Kütüphane açılışında Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN “Şehitlerimizin isimlerini böyle güzel bir mekanda yaşatılması ve şehitlerimizin hatırlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Okuma faaliyetlerinin arttırılması ve yaygınlaştırılması için kütüphanelerin çok önemli olması ve bu kütüphanelerden öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanılacaktır” dedi.
 
        Konuşmaların ardında kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi ve şehidimizin künyesi kütüphaneye asıldı. Günün anısına Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN, şehit ailesine çiçek takdim etti.