Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN, Toroslar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Taç Giyme ve İcazet Merasimi törenine katıldı.
 
        Taç Giyme ve İcazet Merasim törenine Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN’in yanı sıra Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan SU’un eşi Zeliha SU Hanımefendi, İl Müftü Vekili Ali CAN, İlçe Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
 
        Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardında İl Müftü Vekili Ali CAN ve Toroslar İlçe Müftüsü Mehmet CİNGÖZ tarafından  birer konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından ilahi ve ney dinletisi yapıldı. İlahiler eşliğinde Arpaçsakarlar Kız Kuran Kursundan mezun olan, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hafızlık belgesi verilen 11 hafız öğrencilere taçları giydirildi.
 
        Mezun olan öğrencilere Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan SU’un eşi Zeliha SU Hanımefendi ve Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN tarafından başarı belgeleri takdim edildi.